2019 Nissan Altima VC-T Edition One
The 2019 Nissan Altima VC-T Edition One is a sedan with a xtronic cvt and front-wheel drive. It starts at $35,750 MSRP.
| Spec | Value |
|---|---|
| Price | |
| MSRP | $35,750 |
| MSRP with Destination | $36,645 |
| Destination Charge | $895 |
| Engine | |
| Drivetrain | |
| Drive Type | FWD |
| Transmission | |
| Transmission | Xtronic CVT |
| Dimensions & Weight | |
| Length | 192.9 in |
| Width | 72.9 in |
| Wheelbase | 111.2 in |