2018 Nissan Altima 3.5 SL
The 2018 Nissan Altima 3.5 SL is a sedan. It starts at $33,630 MSRP.
| Spec | Value |
|---|---|
| Price | |
| MSRP | $33,630 |
| MSRP with Destination | $34,525 |
| Destination Charge | $895 |
| Engine | |
| Dimensions & Weight | |
| Cargo Volume | 15.4 ft³ |
| Interior | |
| Headroom Front | 40 in |
| Headroom Rear | 37.1 in |
| Legroom Front | 45 in |
| Legroom Rear | 36.1 in |
| Shoulder Room Front | 56.4 in |
| Shoulder Room Rear | 56.4 in |
| Hip Room Front | 54 in |
| Hip Room Rear | 52.1 in |