| Price |
| MSRP | $51,795 |
| MSRP with Destination | $52,930 |
| Destination Charge | $1,135 |
| Engine |
| Engine Type | Hydrogen Fuel Cell Electric (AC Synchronous) |
| Horsepower | 182 hp |
| Torque | 221 lb-ft |
| Drivetrain |
| Drive Type | RWD |
| Transmission |
| Transmission | Automatic (variable gear ratios) |
| Fuel Economy |
| City | 76 MPG |
| Highway | 71 MPG |
| Combined | 74 MPG |
| Recommended Fuel | Compressed Hydrogen Gas (70 MPa) |
| Suspension |
| Front Suspension | Multi-Link |
| Rear Suspension | Multi-Link |
| Turning Diameter | 38.5 ft |
| Tires & Wheels |
| Wheels Front | 19 in. alloy |
| Wheels Rear | 19 in. alloy |
| Tires Front | P235/55R19 |
| Tires Rear | P235/55R19 |
| Dimensions & Weight |
| Length | 195.8 in |
| Width | 74.2 in |
| Height | 57.9 in |
| Wheelbase | 114.9 in |
| Front Track | 63.3 in |
| Rear Track | 63.1 in |
| Ground Clearance | 5.9 in |
| Cargo Volume | 9.6 ft³ |
| Curb Weight | 4,255 lbs |
| Weight Distribution (F/R) | 50% / 50% |
| Interior |
| Headroom Front | 38.4 in |
| Headroom Rear | 36.7 in |
| Legroom Front | 42.2 in |
| Legroom Rear | 33.1 in |
| Shoulder Room Front | 58.4 in |
| Shoulder Room Rear | 54.4 in |
| Hip Room Front | 56.5 in |
| Hip Room Rear | 52.8 in |