| Price |
| MSRP | $39,000 |
| MSRP with Destination | $40,450 |
| Destination Charge | $1,450 |
| Engine |
| Engine Type | Dual Motor Electric AWD (167 kW front / 88 kW rear) |
| Horsepower | 338 hp |
| Torque | 198 lb-ft |
| Drivetrain |
| Drive Type | AWD |
| Fuel Economy |
| Combined | 112 MPG |
| Suspension |
| Front Suspension | Independent MacPherson strut with stabilizer bar |
| Rear Suspension | Multi-link with stabilizer bar |
| Turning Diameter | 36 ft |
| Brakes |
| Front Brake Disc | 12.9 in ventilated |
| Rear Brake Disc | 12.5 in ventilated |
| Tires & Wheels |
| Wheels Front | 20 in |
| Wheels Rear | 20 in |
| Tires Front | 235/50R20 |
| Tires Rear | 235/50R20 |
| Dimensions & Weight |
| Length | 177.9 in |
| Width | 73.6 in |
| Height | 63.8 in |
| Wheelbase | 108.3 in |
| Ground Clearance | 8 in |
| Cargo Volume | 25.3 ft³ |
| Curb Weight | 4,366 lbs |
| Interior |
| Headroom Front | 39.11 in |
| Headroom Rear | 37.53 in |
| Legroom Front | 42.12 in |
| Legroom Rear | 32.19 in |
| Shoulder Room Front | 58.04 in |
| Shoulder Room Rear | 54.68 in |
| Hip Room Front | 54.45 in |
| Hip Room Rear | 44.78 in |