| Price |
| MSRP | $51,795 |
| MSRP with Destination | $52,990 |
| Destination Charge | $1,195 |
| Engine |
| Engine Type | Hydrogen Fuel Cell Electric Vehicle (FCEV); AC synchronous electric motor, RWD; Fuel Cell Stack: solid polymer electrolyte, 128 kW, 330 cells; Drive Battery: Li-ion, 310.8V, 1.24 kWh |
| Horsepower | 182 hp |
| Torque | 221 lb-ft |
| Drivetrain |
| Drive Type | RWD |
| Transmission |
| Transmission | Single-speed reduction gear (direct drive) |
| Fuel Economy |
| City | 76 MPG |
| Highway | 71 MPG |
| Combined | 74 MPG |
| Recommended Fuel | Compressed hydrogen gas |
| Suspension |
| Front Suspension | Multi-link with stabilizer bar |
| Rear Suspension | Multi-link with stabilizer bar |
| Brakes |
| Front Brake Disc | Ventilated disc |
| Rear Brake Disc | Ventilated disc |
| Tires & Wheels |
| Wheels Front | 19 in alloy (8J) |
| Wheels Rear | 19 in alloy (8J) |
| Tires Front | P235/55R19 |
| Tires Rear | P235/55R19 |
| Dimensions & Weight |
| Length | 195.8 in |
| Width | 74.2 in |
| Height | 57.9 in |
| Wheelbase | 114.9 in |
| Front Track | 63.3 in |
| Rear Track | 63.1 in |
| Ground Clearance | 5.9 in |
| Cargo Volume | 9.6 ft³ |
| Curb Weight | 4,255 lbs |
| Weight Distribution (F/R) | 50% / 50% |
| Interior |
| Headroom Front | 38.4 in |
| Headroom Rear | 36.7 in |
| Legroom Front | 42.2 in |
| Legroom Rear | 33.1 in |
| Shoulder Room Front | 58.4 in |
| Shoulder Room Rear | 54.4 in |
| Hip Room Front | 56.5 in |
| Hip Room Rear | 52.8 in |