| Price |
| MSRP | $71,250 |
| MSRP with Destination | $72,850 |
| Destination Charge | $1,600 |
| Engine |
| Engine Type | Dual Permanent-Magnet Synchronous Motor (PMSM) |
| Injection Type | Electric (Battery) |
| Drivetrain |
| Drive Type | All-Wheel Drive (AWD) |
| Transmission |
| Transmission | Single-Speed Reduction Gear, Shift-by-Wire |
| Fuel Economy |
| Recommended Fuel | Electricity |
| Suspension |
| Front Suspension | MacPherson Strut |
| Rear Suspension | Multi-Link 5-Link |
| Brakes |
| Front Brake Disc | Ventilated Disc, Φ360x30t (14.2 in. x 1.18 in.) |
| Rear Brake Disc | Ventilated Disc, Φ345x20t (13.6 in. x 0.79 in.) |
| Tires & Wheels |
| Wheels Front | 21 x 9J Alloy (5-Spoke) |
| Wheels Rear | 21 x 9J Alloy (5-Spoke) |
| Tires Front | 285/45R21 |
| Tires Rear | 285/45R21 |
| Dimensions & Weight |
| Length | 199.2 in |
| Width | 78 in |
| Height | 70.5 in |
| Wheelbase | 123.2 in |
| Front Track | 66.6 in |
| Rear Track | 67.1 in |
| Ground Clearance | 6.9 in |
| Cargo Volume | 21.9 ft³ |