| Price |
| MSRP | $66,000 |
| MSRP with Destination | $67,095 |
| Destination Charge | $1,095 |
| Engine |
| Engine Type | Toyota Fuel Cell System (TFCS) + AC Synchronous Motor |
| Horsepower | 182 hp |
| Torque | 221 lb-ft |
| Drivetrain |
| Drive Type | RWD |
| Transmission |
| Transmission | 1-Speed Gear Reduction |
| Fuel Economy |
| City | 67 MPG |
| Highway | 64 MPG |
| Combined | 65 MPG |
| Recommended Fuel | Compressed Hydrogen Gas |
| Suspension |
| Front Suspension | Multi-Link |
| Rear Suspension | Multi-Link |
| Turning Diameter | 38.5 ft |
| Brakes |
| Front Brake Disc | Ventilated Disc |
| Rear Brake Disc | Ventilated Disc |
| Tires & Wheels |
| Wheels Front | 19 in. Black Machined-Finish Aluminum |
| Wheels Rear | 19 in. Black Machined-Finish Aluminum |
| Tires Front | P235/55R19 |
| Tires Rear | P235/55R19 |
| Dimensions & Weight |
| Length | 195.8 in |
| Width | 74.2 in |
| Height | 57.9 in |
| Wheelbase | 114.9 in |
| Front Track | 63.3 in |
| Rear Track | 63.1 in |
| Ground Clearance | 5.9 in |
| Cargo Volume | 9.6 ft³ |
| Curb Weight | 4,335 lbs |
| Interior |
| Headroom Front | 38.4 in |
| Headroom Rear | 37.4 in |
| Legroom Front | 42.2 in |
| Legroom Rear | 33.1 in |
| Shoulder Room Front | 58.4 in |
| Shoulder Room Rear | 54.4 in |
| Hip Room Front | 56.5 in |
| Hip Room Rear | 52.8 in |